Uniwersytet Morski w Gdyni 69-tym członkiem PACTT
Uniwersyte Morski w Gdynie 70-tym członkiem PACTT

Zespół ds. komercjalizacji badań Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dołączył do PACTT. To już 69-ty członek naszego Porozumienia i 20 jednostka reprezentująca uczelnie techniczne.

Celem zespołu jest udzielanie wsparcia dla uczelni w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego oraz transferu wyników działalności naukowej do gospodarki, w szczególności w zakresie innowacji z branży morskiej.

Misja i wizja

Tworzenie relacji biznesowych i budowanie platformy współpracy pomiędzy pracownikami naukowymi uczelni a otoczeniem gospodarczym to misja Zespołu ds. komercjalizacji badań. Obecnie jest ona realizowana poprzez działalność jednostki o charakterze usługowym, doradczym, informacyjnym, szkoleniowym oraz promocyjnym. Aktywności te podejmowane są w czterech głównych obszarach obejmujących ochronę przedmiotów własności intelektualnej, komercjalizację wyników działalności naukowej, wykorzystanie infrastruktury badawczej oraz wsparcie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Wizja jednostki koncentruje się na kreowaniu wynalazczości akademickiej i skutecznej implementacji innowacyjnych rozwiązań polskiej myśli technologicznej dla zapewnienia maksymalnej wartości dla gospodarki, społeczeństwa, twórcy oraz uczelni.

Zespół ds. komercjalizacji badań stał się jednostką dedykowaną całemu środowisku akademickiemu UMG od pracowników, doktorantów do studentów, ale także przedsiębiorców i innych podmiotów otoczenia społeczno-gospodarczego. Zespół ds. komercjalizacji badań od kilku lat skrupulatnie realizuje wyznaczone cele, co jest dostrzegalne w corocznym wzroście wskaźników wpisanych w obszary działalności jednostki.

Dowiedz się więcej, w jaki sposób nawiązać współpracę B+R z Uniwersytetem Morskim w Gdyni.

Strona Zespołu ds. komercjalizacji badań

 

Archiwum aktualności
Wszystkie aktualności
zgodnie z datą ich publikacji.
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl