Filtruj wiadomości

MIBMiK dołącza do PACTT

22.09.2022
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) dołącza do społeczności PACTT.

Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów

12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Naukowcy z UW rozpoczynają prace nad 7 innowacyjnymi projektami przedwdrożeniowymi

22.03.2022
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przyznał finansowanie dla 7 projektów w III edycji Konkursu na Grant w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Prace przedwdrożeniowe będą prowadzone przez okres 6 miesięcy i przybliżą rozwiązania naukowe do rynku.

Szkolenie PACTT dla Okręgowej Rady Adwokackiej

27.01.2022
26 stycznia br. Przedstawiciele Rady Koordynacyjnej PACTT poprowadzili wykłady na zaproszenie Sekcji Prawa Autorskiego i Nowych Technologii przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano