Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”
Ubrania dla motocyklisty
Wzory przemysłowe
Jednostki naukowe: Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”
Wzór przemysłowy: 27014, 27015, 27016

Niebezpieczeństwa, na jakie narażony jest motocyklista, mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od czynników sytuacyjnych takich jak przebieg drogi lub ukształtowanie powierzchni terenu, warunki klimatyczne, nasilenie ruchu, szybkość, z jaką porusza się motocykl, czy wreszcie zręczność kierującego.

Kombinezon

Kombinezon jest jedyną ochroną całego ciała motocyklisty, od szyi do kostek, jaką dysponują motocykliści uczestniczący w wypadku drogowym. Na ogół kombinezon zakładany jest na normalne ubranie i zapewnia osłonę przed: wiatrem, wodą, zimnem oraz pewną ochronę przed urazami w razie wypadku drogowego. Kombinezon nie może przeszkadzać kierującemu w obsłudze pojazdu i powinien zapewnić noszącemu go użytkownikowi akceptowalny wygląd.

Kamizelka motocyklisty

Kamizelka motocyklisty (kamizelka z elementami odblaskowymi), należy do grupy odzieży ostrzegawczej o intensywnej widzialności, powinny być stosowane w sytuacjach, w których obecność osoby musi być wizualnie sygnalizowana zarówno w dzień jak i w nocy,
w warunkach oświetlenia sztucznego lub ograniczonego oświetlenia naturalnego. Odzież ostrzegawcza przeznaczona dla motocyklistów zakładana jest na wierzch ubrania. Kamizelka poprawia widoczność w każdych warunkach oświetlenia dziennego i w ciemności,
w warunkach oświetlenia sztucznego, w oświetleniu światłami pojazdów.

Kompleksowy komplet odzieży motocyklistów

Przedmiotem oferty jest ubranie dla motocyklisty zestaw, który stanowi kompleksowy komplet odzieży motocyklistów. Składa się on z kombinezonu (kurtka letnia, kurtka zimowa i spodnie), oraz z kamizelki ostrzegawczej. Wszystkie te elementy posiadają wzory przemysłowe i są poddane ochronie:

  • kamizelka motocyklisty - wzór przemysłowy nr 27014,
  • spodnie motocyklisty - wzór przemysłowy nr 27015,
  • kurtka motocyklisty - wzór przemysłowy nr 27016.

Oferowany przez nas kombinezon składa się ze spodni, kurtki letniej i kurtki zimowej. Kurtka letnia i kurtka zimowa mogą być połączone wymiennie ze spodniami przy pomocy zamka błyskawicznego umieszczonego w pasie tyłu tworząc jednolity ubiór zwany kombinezonem. Kombinezon posiada 1 klasę ochrony zgodnie z normą EN 13595-1:2002, a w obrębie ochraniaczy przeciwuderzeniowych 2 klasę ochrony umieszczonych na:  ramionach, łokciach, biodrach i kolanach zgodnie z normą PN-EN 1621-1:2013 i plecach zgodnie z normą PN-EN 1621-2:2014.

Zaletą oferowanej kamizelki jest jej nowoczesny design oraz rozmieszczenie elementów odblaskowych zwiększających widoczność użytkownika w dzień jak i w nocy w trudnych warunkach atmosferycznych.


Kontakt z Brokerem Technologii

Dział Transferu Technologii, Instytut Technologii Bezpieczeństwa "Moratex"

moratek-logo-ki.png

tel. +48 42 637 37 10
e-mail: dkaminska@moratex.eu

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano