Filtruj wiadomości

Aktywność członków PACTT w Krakowie - Innowacyjne Safari 2020

01.10.2020
Innowacyjne Safari ma na celu wspierać małopolskie MŚP w dostępie do środowisk naukowych Krakowa i ich specjalistycznej wiedzy w obszarze małopolskich inteligentnych specjalizacji.

Nowy termin targów PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION w Łodzi

21.09.2020
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju spowodowaną COVID-19, informujemy, że wydarzenie PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2021 zostaje przełożone na dzień 19–20.05.2021 r., zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować respirator opracowany na UTP w Bydgoszczy

11.08.2020
Prototyp respiratora został opracowany przez interdyscyplinarny zespół obejmujący pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (PACTT), przedstawicieli bydgoskiej firmy CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszczy oraz MEDSEVEN Sp. z o.o. Decyzją Autorów rozwiązania spin-off IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować to urządzenie. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dał zielone światło na wprowadzenie respiratora do obrotu.
Trzy złote medale i jeden brązowy otrzymały zespoły Naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za wynalazki z dziedziny medycyny na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2020.
4 wynalazki  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostały uhonorowane medalami i nagrodami podczas Międzynarodowego Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG 2020, które odbyły się w dniu 19 czerwca 2020 roku.

Złote medale przyznano wynalazkom:

  1. Zastosowanie medyczne kompozytu antybakteryjnego w materiałach opatrunkowych zwłaszcza do profilaktyki lub leczenia miejscowych zakażeń — Prof. dr hab. n. farm. Grażyna Ginalska, Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Polz-Dacewicz, Dr hab. n. farm. Dorota Kowalczuk, Dr n. farm. Małgorzata Miazga-Karska, Dr n. med. Barbara Rajtar, Dr n. med. Agata Gładysz, Dr n. farm. Rafał Pietraś.
  2. Nowo zsyntetyzowane związki o działaniu nicieniobójczym i przeciwpasożytniczym- Prof. dr hab. Anna Bogucka-Kocka, Prof. dr hab. Monika Wujec, Prof. dr hab. Agata Paneth, Dr n. farm. Przemysław Kołodziej.
  3. Sposób diagnozowania miażdżycy tętnic oraz zastosowanie markerów miRNA do diagnozowania miażdżycy tętnic- Prof. dr hab. Anna Bogucka-Kocka, prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki, prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, dr n. farm. Daniel Zalwski, dr n. med. Marcin Feldo, Dr Karol Ruszel i Dr inż. Andrzej Stępniewski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).
Ponadto wynalazek został wyróżniony nagrodą Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (International Federation of Inventors' Associations: IFIA)
Brązowy medal otrzymał preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej-
Prof. dr hab. Anna Malm, Prof. dr hab. n. med. Jolanta Szymańska, Dr n. farm. Anna Biernasiuk, Dr hab. n. farm. Agnieszka Ludwiczuk, Dr hab. n. farm. Tomasz Baj, Dr Piotr Bilski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Jednostki naukowe z PACTT po raz kolejny nagrodzone na INTARG 2020

30.06.2020
Zespoły naukowe z uczelni i jednostek naukowych zrzeszonych w PACTT po raz kolejny zdobyły szereg nagród i wyróżnień w tegorocznej, 13-stej edycji Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG2020. Targi z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 odbyły się w formule online.

UNIWERSYTET MORSKI W GDYNI 69-TYM CZŁONKIEM PACTT

22.05.2020
Zespół ds. komercjalizacji badań Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dołączył do PACTT. To już 69-ty członek naszego Porozumienia i 20 jednostka reprezentująca uczelnie techniczne. Celem zespołu jest udzielanie wsparcia dla uczelni w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego oraz transferu wyników działalności naukowej do gospodarki, w szczególności w zakresie innowacji z branży morskiej.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano