Filtruj wiadomości

Aktywność członków PACTT w Krakowie - Innowacyjne Safari 2020

01.10.2020
Innowacyjne Safari ma na celu wspierać małopolskie MŚP w dostępie do środowisk naukowych Krakowa i ich specjalistycznej wiedzy w obszarze małopolskich inteligentnych specjalizacji.

AgriTechMarket - innowacje dla rolnictwa

24.09.2020
AgriTechMarket to nowa baza technologii, która została uruchomiona na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (PACTT). Wyszukiwarka powstała, aby ułatwić kontakt przedsiębiorców z naukowcami krakowskiej uczelni.

Nowy termin targów PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION w Łodzi

21.09.2020
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju spowodowaną COVID-19, informujemy, że wydarzenie PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2021 zostaje przełożone na dzień 19–20.05.2021 r., zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Magiczna rzeczywistość w hotelach. Innowacyjne rozwiązanie studentów Politechniki Warszawskiej.

28.08.2020
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (PACTT) wspiera m.in. rozwój pomysłów biznesowych na etapie preinkubacji. Jednym z nich jest Magly. Jego założyciele stworzyli technologię, która wyprzedza rozwiązania typu AR. Za pomocą ruchomych, żywych obiektów, gestów oraz efektów audiowizualnych sprawia, że rzeczywistość ożywa i pojawia się magiczny świat. Wszystko dzieje się bez użycia okularów czy urządzeń mobilnych.

IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować respirator opracowany na UTP w Bydgoszczy

11.08.2020
Prototyp respiratora został opracowany przez interdyscyplinarny zespół obejmujący pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (PACTT), przedstawicieli bydgoskiej firmy CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszczy oraz MEDSEVEN Sp. z o.o. Decyzją Autorów rozwiązania spin-off IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować to urządzenie. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dał zielone światło na wprowadzenie respiratora do obrotu.

MASOWA DIAGNOSTYKA KORONAWIRUSA DZIĘKI NAUKOWCOM Z INSTYTUTU NENCKIEGO PAN

07.08.2020
Jeden test, a sprawdzamy nim kilkanaście osób. Testy grupowe oszczędzają czas i pieniądze. Naukowcy z Instytutu Nenckiego PAN, we współpracy z Wydziałem Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz laboratoriami diagnostycznymi COVID-19 sanepidu i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w ramach projektu SONAR Anty-CoronaVirus, opracowali procedury ich przeprowadzania przy użyciu dostępnych na rynku testów PCR.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano