Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Nowy biuletyn Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW
12.08.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do lektury nowego numeru biuletynu, który tym razem poświęcono prowadzonym w UKW badaniom w oparciu o aspekty zrównoważonego rozwoju.
Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych
20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.
Nowa oferta naukowo-badawcza Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
15.07.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do zapoznania się z aktualną ofertą naukowo-badawczą, łączącą świat nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (PACTT) - medale i nagrody za innowacje na targach w Japonii
14.07.2022
W dniach 1-3 lipca br. odbyły się Międzynarodowe Targi Designu oraz Innowacyjności JDIE w japońskim mieście Kyoto. Z ramienia UKW zaprezentowano siedem wynalazków, które nagrodzono aż dziewięcioma medalami i nagrodami specjalnymi.
GRYDSEN – innowacyjna psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości
06.07.2022
Jury JDIE- Japan Design, Idea and Invention Expo, międzynarodowej wystawy innowacji odbywającej się 1 3 lipca 2022 r. wysoko oceniło wynalazek bydgoskiej firmy GRYDSEN LAB, przyznając złoty medal. Nagrodzona innowacja to narzędzie terapeutyczne i psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie
06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.