Filtruj wiadomości

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Złote medale na wystawie w Paryżu

12.05.2022
Sukcesy zespołów naukowych z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (PACTT). Na międzynarodowej wystawie wynalazków w Paryżu – Concours Lepine International Paris 2022 złote medale otrzymały 2 innowacyjne rozwiązania. Laury zostały przyznane za „Wielofunkcyjny katamaran z wymiennymi pokładami” oraz za innowacyjne narzędzie terapeutyczne: „Grydsen – innowacyjna terapia psychologiczna osób starszych z wykorzystaniem technologii VR”.

Miesiąc innowacji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

04.04.2022
Pod patronatem prof. Lucyny Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej, kwiecień został ogłoszony miesiącem innowacji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (PACTT).

Naukowcy z UW rozpoczynają prace nad 7 innowacyjnymi projektami przedwdrożeniowymi

22.03.2022
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przyznał finansowanie dla 7 projektów w III edycji Konkursu na Grant w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Prace przedwdrożeniowe będą prowadzone przez okres 6 miesięcy i przybliżą rozwiązania naukowe do rynku.

Dzień Baterii – Nowoczesne, przyjazne środowisku ogniwa

18.02.2022
18 lutego obchodzony jest dzień baterii. Przy tej okazji chcemy zwrócić uwagę na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną i powstające na Uniwersytecie Jagiellońskim (PACTT) rozwiązania adresujące te potrzeby.

Światowy Dzień Kota – Naukowcy UJ w walce z groźną chorobą kotów

17.02.2022
17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Tego dnia szczególnie podkreśla się znaczenie kotów w życiu człowieka i skupia na pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwia ludzi na często trudny koci los. Do grona miłośników tych zwierząt należy wielu pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego (PACTT). Niektórzy, dzięki swoim możliwościom zawodowym, postanowili naukowo przyczynić się do dobrostanu kociaków.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano