Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
PACTT zaprasza na webinarium „Funkcjonowanie centrów transferu technologii w Stanach Zjednoczonych: organizacja pracy, dobre praktyki”, (13.05 g. 15:00)
06.05.2021
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej organizuje webinarium, które będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń polsko-amerykańskich w zakresie akademickiego transferu technologii. Gośćmi będą 3 reprezentantki centrów transferu technologii z prestiżowych amerykańskich uniwersytetów: MIT, University of Toledo oraz Vanderbilt University. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.
Drugi termin webinarium Politechniki Gdańskiej nt. Badań klinicznych z udziałem ludzi
09.03.2021
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej zaprasza po raz drugi na webinarium z dr Blanką Seklecką z dużą dawką wiedzy praktycznej na temat badań klinicznych z udziałem ludzi. Spotkanie odbędzie się już 16 marca, o godz. 11:00, obowiązuje rejestracja.
Program komputerowy do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR z UJ
07.01.2021
Nowe narzędzie informatyczne do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR opracowane przez zespół naukowy z Wydziału Biologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (PACTT).
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach dołącza do PACTT
16.11.2020
Zakład Transferu Technologii i Obsługi Projektów Badawczych Instytutu Ogrodnictwa InHort został 72 członkiem PACTT.
Złoty i srebrny medal dla zespołów badawczych Uniwersytetu Śląskiego na IWIS 2020
26.10.2020
Dwa zespoły badawcze z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostały nagrodzone podczas tegorocznej Warszawskiej Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS.
RIMEDO Labs, czyli 5G w wykonaniu Politechniki Poznańskiej
19.10.2020
Politechnika Poznańska udzieliła start-upowi RIMEDO licencji na korzystanie z know-how uczelni w zakresie algorytmów stosowanych w sieciach telekomunikacyjnych 5G oraz wyższych generacji. Komercjalizacja know-how jest odpowiedzią na wyzwania masowej komunikacji w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej.