Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Panie zdominowały scenę Falling Walls Lab Warsaw
16.09.2022
Wczesne wykrywanie zanieczyszczeń wody, poszukiwanie nowych metod wstępnej diagnozy chorób czy wyzwania wynikające ze zmian klimatu to tematy, które zdominowały konkurs dla młodych naukowców. 20 przedstawicieli świata akademickiego zaprezentowało swoje pomysły, jak naprawiać otaczający nas świat. Każdy miał na swój występ zaledwie 3 minuty.
Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów
12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.
Polska i Europa wobec wyzwań związanych z utworzeniem Jednolitego Sądu Patentowego
25.08.2022
PACTT jest partnerem pierwszej w Polsce międzynarodowej konferencji naukowo-biznesowej dotyczącej, patentu europejskiego o jednolitym skutku oraz Jednolitego Sądu Patentowego.
Czwartek z PACTT - Rozwój projektu technologicznego w oparciu o model Venture Building
23.08.2022
Rada Koordynacyjna PACTT organizuje wrześniowe webinarium, które odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń — Czwartku z PACTT. Gościem będzie Marcin Kosuń (THC Pathfinder), który przedstawi możliwości rozwoju projektów technologicznych w oparciu o model Venture Building.
Nowy biuletyn Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW
12.08.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do lektury nowego numeru biuletynu, który tym razem poświęcono prowadzonym w UKW badaniom w oparciu o aspekty zrównoważonego rozwoju.
Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych
20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.