Filtruj wiadomości

RIMEDO Labs, czyli 5G w wykonaniu Politechniki Poznańskiej

19.10.2020
Politechnika Poznańska udzieliła start-upowi RIMEDO licencji na korzystanie z know-how uczelni w zakresie algorytmów stosowanych w sieciach telekomunikacyjnych 5G oraz wyższych generacji. Komercjalizacja know-how jest odpowiedzią na wyzwania masowej komunikacji w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej.

Oczyszczalnia ścieków może wyglądać jak ogród

06.10.2020
Oczyszczalnia w Białce została zaprojektowana przez naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (PACTT) oraz Politechniki Gdańskiej (PACTT), natomiast budowa została zrealizowana przez RDLS, spółkę spin-off Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) w konsorcjum z czeską firmą Dekonta. Oczyszczalnia ścieków w Białce w woj. lubelskim może obsłużyć do 1 800 mieszkańców.

MeWheel i DoxyChain. Nowe technologie w Inkubatorze Innowacyjności Politechniki Warszawskiej.

02.10.2020
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (członek naszego PACTT) prezentuje rozwój i sukcesy lokatorów swojego Inkubatora Innowacyjności. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi technologiami dotyczącymi wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz rynkiem prawniczym.

AgriTechMarket - innowacje dla rolnictwa

24.09.2020
AgriTechMarket to nowa baza technologii, która została uruchomiona na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (PACTT). Wyszukiwarka powstała, aby ułatwić kontakt przedsiębiorców z naukowcami krakowskiej uczelni.

Magiczna rzeczywistość w hotelach. Innowacyjne rozwiązanie studentów Politechniki Warszawskiej.

28.08.2020
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (PACTT) wspiera m.in. rozwój pomysłów biznesowych na etapie preinkubacji. Jednym z nich jest Magly. Jego założyciele stworzyli technologię, która wyprzedza rozwiązania typu AR. Za pomocą ruchomych, żywych obiektów, gestów oraz efektów audiowizualnych sprawia, że rzeczywistość ożywa i pojawia się magiczny świat. Wszystko dzieje się bez użycia okularów czy urządzeń mobilnych.

IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować respirator opracowany na UTP w Bydgoszczy

11.08.2020
Prototyp respiratora został opracowany przez interdyscyplinarny zespół obejmujący pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (PACTT), przedstawicieli bydgoskiej firmy CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszczy oraz MEDSEVEN Sp. z o.o. Decyzją Autorów rozwiązania spin-off IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować to urządzenie. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dał zielone światło na wprowadzenie respiratora do obrotu.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano