Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Środek do płukania kanałów korzeniowych zębów, umożliwiający usunięcie warstwy mazistej z kanałów oraz dezynfekcję odsłoniętych w wyniku jego działania kanalików zębinowych.
Patenty / Zgłoszenia patentowe
Jednostki naukowe: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Numer zgłoszenia / patentu: P.426467
Środek do płukania kanałów korzeniowych zębów, umożliwiający usunięcie warstwy mazistej z kanałów oraz dezynfekcję odsłoniętych w wyniku jego działania kanalików zębinowych.
Octenisolv

Zastosowanie preparatu eliminuje potrzebę dodatkowego stosowania innych środków płuczących po usunięciu warstwy mazistej. Wiąże się to ze znaczną oszczędnością czasu.

Oferowany środek jest oryginalny i pozbawiony wad, które posiadają produkty obecne na rynku. Wynalazek jest kierowany do segmentu endodoncji. Endodoncja obejmuje badanie i leczenie chorej lub uszkodzonej miazgi zębowej i tkanek otaczających korzenie zęba. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych sposobów leczenia stomatologicznego, obejmujący szereg zabiegów, takich jak terapia endodontyczna lub leczenie kanałowe, leczenie endodontyczne, chirurgia, leczenie pękniętych zębów i leczenie urazów zębów, w trakcie których często wykonuje się leczenie kanałowe. Zgodnie z danymi Amerykańskiego Stowarzyszenia Endodontów, w samych Stanach Zjednoczonych co roku wykonuje się ponad 15 milionów zabiegów leczenia kanałowego. Przewiduje się, że wysoki wskaźnik pacjentów cierpiących na problemy z kanałami korzeniowymi będzie napędzać rozwój globalnego rynku endodoncji. W oparciu o endodoncję rynek można podzielić na materiały eksploatacyjne do leczenia kanałowego, obturatory oraz endodontyczne uszczelniacze.

Globalny rynek eksploatacyjnych materiałów endodontycznych w 2016 roku był warty 1180,89 mln USD i spodziewany jest jego dalszy wzrost do roku 2023 z wartością docelową na poziomie 1712,46 mln USD. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w latach 2017-2023 wyniesie zgodnie z przewidywaniami 5,4%. Częste leczenie kanałowe i jego złożoność doprowadziły do wyższych cen zabiegów endodontycznych. To sprawia, że endodonta jest na drugim miejscu spośród najlepiej zarabiających specjalistów stomatologicznych. Ciągły rozwój nowych produktów jest głównym motorem rynku. Ponadto duże zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej zwiększają zapotrzebowanie na leczenie kanałowe. Oczekuje się, że powtarzające się zabiegi dentystyczne na zębach będą stymulować ten rynek, a tym samym przyczynią się do jego wzrostu. Największy udział w globalnym rynku materiałów eksploatacyjnych do endodoncji mają produkty wykorzystywane do leczenia kanałowego. Wartość tego segmentu w 2016 roku została wyceniona na 450,81 mln USD z oczekiwanym wzrostem do poziomu 662,72 mln USD w 2023 roku. W latach 2017-2023 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 5,6%, co oznacza, że leczenie kanałowe będzie najszybciej rozwijającym się segmentem na globalnym rynku endodontycznym.

Zastosowanie

Główną funkcją preparatu jest usuwanie warstwy mazistej z kanałów oraz jednoczesna dezynfekcja odsłoniętych w wyniku działania preparatu kanalików zębinowych. Do tej pory takie połączenie było nieosiągalne, co wiązało się z koniecznością stosowania różnych preparatów o uzupełniającej się funkcjonalności podczas zabiegów endodontycznych.

Odbiorcy produktu
  • Poradnie stomatologiczne,
  • Przemysł chemiczny i farmaceutyczny.

Kontakt z Brokerem Technologii

Centrum Transferu Technologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

pum-ctt.jpg

tel. +48 91 480 08 75
e-mail: cttpum@pum.edu.pl

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano