30.06.2021 Komunikaty

W dniach 21 do 22 czerwca 2021 r. miała miejsce XXVIII edycja WELCONOMY FORUM in TORUŃ. Podobnie jak w ubiegłych latach w wydarzeniu nie zabrakło ekspertów, zarówno ze świata nauki jak i biznesu oraz samorządu, dyskutujący między innymi na tematy związane ze zdrowiem oraz systemem jego ochrony, sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa i przyszłości energetyki w Polsce, etyką oraz współpracą nauki ze środowiskiem gospodarczym.

Refleksji i ocenie ekspertów poddano również: rolę banków i instytucji pomocowych w odbudowie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej oraz funkcjonowanie sieci handlowych w dobie kryzysu. Tradycyjnie osobny blok przeznaczono na współpracy z zagranicą. Tegoroczne Welconomy Forum objęło również Bałtyckie Forum Samorządowe, poświęcone samorządowcom z północy kraju.

Nagrody w konkursie "Innowacja UMK"

Podczas otwarcia Forum również tradycyjnie nastąpiło wręczenie Nagrody im. prof. Stefana Mellera przyznawanej w konkursie "Innowacja UMK". Laureatką tegorocznej edycji została dr Beata Kaczmarek-Szczepańska z Wydziału Chemii UMK, którą doceniono za projekt "Opracowanie kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry osób po usunięciu zmian nowotworowych". Nagrodę wręczyli rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz dr. Jacek Janiszewski (Stowarzyszenie "Integracja i Współpraca").

Panel ekspercki

Istotny element Konferencji stanowił panel ekspercki zorganizowany przez Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (PACTT) pt. Idea ONE-STOP-SHOP i inne aspekty współpracy S2B – pomiędzy nauką i biznesem. Panel stał się pretekstem do dyskusji o oddolnych inicjatywach środowiska akademickiego i biznesu jako przestrzeniach do nawiązywania efektywnej współpracy na rzecz podnoszenia konkurencyjności i innowacyjności gospodarki.

Podczas panelu przedstawiono Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii z koncepcją One-Stop-Shop, Akademię PACTT-PFIZER zainicjowaną i z sukcesem realizowaną wraz z firmą PFIZER, a także doświadczenia europejskiego lidera rozwiązań dla transportu publicznego - STER sp. z o.o., Politechniki Poznańskiej oraz Akademickiego Centrum Badań AKAMED sp. z o.o.

Dla wszystkich partnerów w panelu, pomimo zdiagnozowanych barier, wspólna praca, wymiana wiedzy i doświadczenia są kluczowe dla rozwoju innowacji i z pewnością będą realizowane w przyszłości.

W panelu udział wzięli:

  • Dr Magdalena Kosydra-Piechna - Senior Medical Advisor, Pfizer Polska,
  • Dr Aleksandra Wypych – Prezes Zarządu Akademickiego Centrum Badań AKAMED Sp. z o.o.,
  • Prof. dr hab. inż. Michał Wieczorowski - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, Politechnika Poznańska,
  • Maciej Szymański, Prezes Zarządu STER sp. z o.o.,
  • Paweł Płatek - Rada Koordynacyjna PACTT, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytet Warszawski.

Moderatorka panelu: Justyna Łaskowska, Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kolejna edycja WELCONOMY FORUM - już za rok.


Podsumowanie przygotowała: Justyna Łaskowska (CPATT, UMK), śródtytuły (red.)

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano