Filtruj wiadomości

Współpracując z PACTT jesteś wśród najlepszych

21.07.2020
Uczelnie z PACTT zdominowały ranking PRESPEKTYWY 2020. W pierwszej 50-ce najnowszego XXI Rankingu Szkół Wyższych sklasyfikowanych zostało 46 uczelni reprezentowanych w PACTT poprzez swoje Centra Transferu Technologii.
Trzy złote medale i jeden brązowy otrzymały zespoły Naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za wynalazki z dziedziny medycyny na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2020.
4 wynalazki  Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zostały uhonorowane medalami i nagrodami podczas Międzynarodowego Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG 2020, które odbyły się w dniu 19 czerwca 2020 roku.

Złote medale przyznano wynalazkom:

  1. Zastosowanie medyczne kompozytu antybakteryjnego w materiałach opatrunkowych zwłaszcza do profilaktyki lub leczenia miejscowych zakażeń — Prof. dr hab. n. farm. Grażyna Ginalska, Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Polz-Dacewicz, Dr hab. n. farm. Dorota Kowalczuk, Dr n. farm. Małgorzata Miazga-Karska, Dr n. med. Barbara Rajtar, Dr n. med. Agata Gładysz, Dr n. farm. Rafał Pietraś.
  2. Nowo zsyntetyzowane związki o działaniu nicieniobójczym i przeciwpasożytniczym- Prof. dr hab. Anna Bogucka-Kocka, Prof. dr hab. Monika Wujec, Prof. dr hab. Agata Paneth, Dr n. farm. Przemysław Kołodziej.
  3. Sposób diagnozowania miażdżycy tętnic oraz zastosowanie markerów miRNA do diagnozowania miażdżycy tętnic- Prof. dr hab. Anna Bogucka-Kocka, prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki, prof. dr hab. n. med. Tomasz Zubilewicz, dr n. farm. Daniel Zalwski, dr n. med. Marcin Feldo, Dr Karol Ruszel i Dr inż. Andrzej Stępniewski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).
Ponadto wynalazek został wyróżniony nagrodą Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (International Federation of Inventors' Associations: IFIA)
Brązowy medal otrzymał preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej-
Prof. dr hab. Anna Malm, Prof. dr hab. n. med. Jolanta Szymańska, Dr n. farm. Anna Biernasiuk, Dr hab. n. farm. Agnieszka Ludwiczuk, Dr hab. n. farm. Tomasz Baj, Dr Piotr Bilski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Jednostki naukowe z PACTT po raz kolejny nagrodzone na INTARG 2020

30.06.2020
Zespoły naukowe z uczelni i jednostek naukowych zrzeszonych w PACTT po raz kolejny zdobyły szereg nagród i wyróżnień w tegorocznej, 13-stej edycji Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG2020. Targi z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 odbyły się w formule online.

UNIWERSYTET MORSKI W GDYNI 69-TYM CZŁONKIEM PACTT

22.05.2020
Zespół ds. komercjalizacji badań Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dołączył do PACTT. To już 69-ty członek naszego Porozumienia i 20 jednostka reprezentująca uczelnie techniczne. Celem zespołu jest udzielanie wsparcia dla uczelni w zakresie lepszego wykorzystania potencjału intelektualnego i technicznego oraz transferu wyników działalności naukowej do gospodarki, w szczególności w zakresie innowacji z branży morskiej.

WSPARCIEDLASZPITALA.PL - NIEKOMERCYJNY SYSTEM WSPÓŁTWORZONY PRZEZ NAUKOWCÓW Z UE W POZNANIU

22.05.2020
WsparcieDlaSzpitala.pl to niekomercyjny system na platformie Salesforce (darmowa licencja na czas walki z COVID-19) współtworzony przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (PACTT). W systemie jest dziś ponad 300 szpitali i DPS z całego kraju oraz ponad 200 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek, co sprawia, że system stał się już ogólnopolskim.

TARGI EXPO I IX KONFERENCJA PACTT-PSC Z NOWYM TERMINEM

22.05.2020
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju spowodowaną wzrostem zachorowań na koronowirusa Covid-19, decyzją Rady PACTT oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego targi PSBI EXPO 2020 zostają PRZENIESIONE I ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE 24-25.11.2020 r.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano