Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Czwartek z PACTT - Rozwój projektu technologicznego w oparciu o model Venture Building
23.08.2022
Rada Koordynacyjna PACTT organizuje wrześniowe webinarium, które odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń — Czwartku z PACTT. Gościem będzie Marcin Kosuń (THC Pathfinder), który przedstawi możliwości rozwoju projektów technologicznych w oparciu o model Venture Building.
Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych
20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.
Czwartek z PACTT - Komercjalizacja wyników B+R
15.07.2022
Rada Koordynacyjna PACTT organizuje lipcowe webinarium, które odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń — Czwartku z PACTT. Gościem będzie Krzysztof Wilczek (ECDF Dotacje Sp. z o. o. Sp. k.), który przedstawi możliwości komercjalizacji wyników B+R w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE.
Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie
06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.
Śniadanie z przedsiębiorcą - spotkanie świata nauki i biznesu (23.06.2022)
14.06.2022
Zapraszamy na kolejne „Śniadanie z przedsiębiorcą", które odbędzie się dn. 23.06.2022 w godz. 10:00-12:00, Stacja Doświadczalna w Garlicy Murowanej ul. Marmurowa 5, 32-087 Garlica Murowana. Spotkanie dotyczyć będzie branży nauki leśne oraz biotechnologia i ogrodnictwo.
Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się!
27.05.2022
Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii i inwencji specjalistów z 75 krajów. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina.