Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Nowy biuletyn Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW
12.08.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do lektury nowego numeru biuletynu, który tym razem poświęcono prowadzonym w UKW badaniom w oparciu o aspekty zrównoważonego rozwoju.
Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych
20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.
Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie
06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.
Przedsiębiorczość technologiczna - studia podyplomowe na AGH (PACTT)
09.06.2022
Przedsiębiorczość technologiczna w ramach AGH TechStartup School to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które tak kompleksowo obejmują zagadnienia związane z kreowaniem biznesowych kompetencji menedżerów spółek spin-off.
"JESTEŚMY OTWARCI NA TO, CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ" - prof. dr hab. M. Wieczorowski Prorektor Politechniki Poznańskiej
23.03.2022
Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Michałem Wieczorowskim, Prorektorem ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej (PACTT).
Naukowcy z UW rozpoczynają prace nad 7 innowacyjnymi projektami przedwdrożeniowymi
22.03.2022
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przyznał finansowanie dla 7 projektów w III edycji Konkursu na Grant w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Prace przedwdrożeniowe będą prowadzone przez okres 6 miesięcy i przybliżą rozwiązania naukowe do rynku.