Filtruj wiadomości

Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów

12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.

Polska i Europa wobec wyzwań związanych z utworzeniem Jednolitego Sądu Patentowego

25.08.2022
PACTT jest partnerem pierwszej w Polsce międzynarodowej konferencji naukowo-biznesowej dotyczącej, patentu europejskiego o jednolitym skutku oraz Jednolitego Sądu Patentowego.

Czwartek z PACTT - Rozwój projektu technologicznego w oparciu o model Venture Building

23.08.2022
Rada Koordynacyjna PACTT organizuje wrześniowe webinarium, które odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń — Czwartku z PACTT. Gościem będzie Marcin Kosuń (THC Pathfinder), który przedstawi możliwości rozwoju projektów technologicznych w oparciu o model Venture Building.

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Czwartek z PACTT - Komercjalizacja wyników B+R

15.07.2022
Rada Koordynacyjna PACTT organizuje lipcowe webinarium, które odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń — Czwartku z PACTT. Gościem będzie Krzysztof Wilczek (ECDF Dotacje Sp. z o. o. Sp. k.), który przedstawi możliwości komercjalizacji wyników B+R w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano