Filtruj wiadomości

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Naukowcy z UW rozpoczynają prace nad 7 innowacyjnymi projektami przedwdrożeniowymi

22.03.2022
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przyznał finansowanie dla 7 projektów w III edycji Konkursu na Grant w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Prace przedwdrożeniowe będą prowadzone przez okres 6 miesięcy i przybliżą rozwiązania naukowe do rynku.

Konferencja „Gospodarka ściekowa na obszarach wiejskich” - 30.09.2021

16.09.2021
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) jest współorganizatorem konferencji „Gospodarka ściekowa na obszarach wiejskich”. Wydarzenie to skierowane jest do władz samorządowych (wójtów, burmistrzów oraz starostów), referentów, osób odpowiedzialnych za gospodarkę ściekową w jednostkach samorządowych oraz kierowników zakładów komunalnych.

5-ta edycja Programu "Preinkubacja-szybki start dla przedsiębiorczych"

16.09.2021
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (PACTT) rozpoczął rekrutację do 5-tej edycji Programu "Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych" skierowanego do wszystkich, którzy mają pomysł na produkt lub usługę.

Technologie ZUT w walce z COVID-19

26.08.2021
Zespoły naukowe Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (PACTT) przygotowały szereg rozwiązań służących zwiększeniu zdolności do walki ze skutkami wystąpienia oraz zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano