Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie
06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.
Miesiąc innowacji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
04.04.2022
Pod patronatem prof. Lucyny Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej, kwiecień został ogłoszony miesiącem innowacji w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (PACTT).
"JESTEŚMY OTWARCI NA TO, CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ" - prof. dr hab. M. Wieczorowski Prorektor Politechniki Poznańskiej
23.03.2022
Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Michałem Wieczorowskim, Prorektorem ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej (PACTT).
Naukowcy z UW rozpoczynają prace nad 7 innowacyjnymi projektami przedwdrożeniowymi
22.03.2022
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przyznał finansowanie dla 7 projektów w III edycji Konkursu na Grant w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Prace przedwdrożeniowe będą prowadzone przez okres 6 miesięcy i przybliżą rozwiązania naukowe do rynku.
Konferencja „Gospodarka ściekowa na obszarach wiejskich” - 30.09.2021
16.09.2021
Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) jest współorganizatorem konferencji „Gospodarka ściekowa na obszarach wiejskich”. Wydarzenie to skierowane jest do władz samorządowych (wójtów, burmistrzów oraz starostów), referentów, osób odpowiedzialnych za gospodarkę ściekową w jednostkach samorządowych oraz kierowników zakładów komunalnych.
Projekt #Maskonur z Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi
04.08.2021
Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi (#PACTT) wraz z naukowcami odpowiada na bezpośrednie zagrożenie dla małych stworzeń i innych istoty żywych, które stwarzają wyrzucane każdego dnia maseczki.