Filtruj wiadomości

Nowy biuletyn Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW

12.08.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do lektury nowego numeru biuletynu, który tym razem poświęcono prowadzonym w UKW badaniom w oparciu o aspekty zrównoważonego rozwoju.

Nowa oferta naukowo-badawcza Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

15.07.2022
Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (PACTT) zaprasza do zapoznania się z aktualną ofertą naukowo-badawczą, łączącą świat nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (PACTT) - medale i nagrody za innowacje na targach w Japonii

14.07.2022
W dniach 1-3 lipca br. odbyły się Międzynarodowe Targi Designu oraz Innowacyjności JDIE w japońskim mieście Kyoto. Z ramienia UKW zaprezentowano siedem wynalazków, które nagrodzono aż dziewięcioma medalami i nagrodami specjalnymi.

GRYDSEN – innowacyjna psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości

06.07.2022
Jury JDIE- Japan Design, Idea and Invention Expo, międzynarodowej wystawy innowacji odbywającej się 1 3 lipca 2022 r. wysoko oceniło wynalazek bydgoskiej firmy GRYDSEN LAB, przyznając złoty medal. Nagrodzona innowacja to narzędzie terapeutyczne i psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Złote medale na wystawie w Paryżu

12.05.2022
Sukcesy zespołów naukowych z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (PACTT). Na międzynarodowej wystawie wynalazków w Paryżu – Concours Lepine International Paris 2022 złote medale otrzymały 2 innowacyjne rozwiązania. Laury zostały przyznane za „Wielofunkcyjny katamaran z wymiennymi pokładami” oraz za innowacyjne narzędzie terapeutyczne: „Grydsen – innowacyjna terapia psychologiczna osób starszych z wykorzystaniem technologii VR”.

Technologie ZUT w walce z COVID-19

26.08.2021
Zespoły naukowe Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (PACTT) przygotowały szereg rozwiązań służących zwiększeniu zdolności do walki ze skutkami wystąpienia oraz zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano