26.05.2022 Komunikaty

Krystian Gurba, zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ i członek Rady Koordynacyjnej PACTT został wybrany do zarządu ASTP (Association of European Science and Technology Transfer Professionals) - największego europejskiego stowarzyszenia osób zajmujących się transferem wiedzy.

W dniach 18-20 maja w Lizbonie, pierwszy raz w trybie stacjonarnym po dwuletniej przerwie, odbyła się doroczna konferencja stowarzyszenia ASTP, gromadząca menedżerów transferu wiedzy i technologii z całej Europy. W konferencji wzięli udział przedstawiciele PACTT, a podczas walnego zgromadzenia członków stowarzyszenia ASTP w skład jego zarządu wybrany został Krystian Gurba, pełniący w Uniwersytecie Jagiellońskim funkcję zastępcy dyrektora CTT CITTRU. Przez najbliższe 2 lata będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego ASTP. W zakresie jego odpowiedzialności będzie w szczególności nadzór nad kwestiami związanymi z organizacją programową wydarzeń, które są jednym z głównych obszarów działalności stowarzyszenia.

Krystian Gurba jest pierwszym Polakiem we władzach tego stowarzyszenia. Dotychczas brał udział w pracach, funkcjonującej w ramach ASTP, rady krajowych sieci centrów transferu wiedzy, reprezentując Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) oraz uczestniczył w działalności zespołu ds. wydarzeń cyfrowych (Digital Events Committee).

W ASTP środowisko PACTT reprezentują obecnie dr Robert Dwiliński z Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który był wybrany do komitetu prowadzącego rozmowy z Komisją Europejską i innymi organami publicznymi zaangażowanymi w kwestie związane z transferem wiedzy i możliwościami (ASTP's Europe Committee) oraz Jacek Kasz (Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej) i Krystian Gurba (CITTRU UJ) wchodzący w skład rady krajowych sieci transferu wiedzy (NAAC).


ASTP jest założoną w 2000 roku organizacją non profit, zrzeszającą ponad 1200 członków, co czyni z niej największą organizację menedżerów transferu wiedzy i technologii w Europie. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie wymiany dobrych praktyk, specjalistycznych szkoleń i wymiany doświadczeń wśród profesjonalistów zajmujących się transferem wiedzy i technologii w uczelniach, instytutach badawczych i przedsiębiorstwach. ASTP koncentruje się ponadto na promowaniu zawodu i wysokich standardów w zakresie transferu wiedzy i technologii na arenie międzynarodowej. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie wpływu, jaki badania naukowe wywierają na społeczeństwo i gospodarkę.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano