Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii i inwencji specjalistów z 75 krajów. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina.
Ruszył nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców i autorów pomysłów, które są szansą na pokonanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty.
Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie.
Falling Walls to obecnie jedna z największych sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo specjalistów z sektora akademickiego, pozarządowego i biznesu z całego świata. To możliwość poznania międzynarodowych autorytetów zarówno ze środowiska naukowego, jak i firm technologicznych.
Nie musisz być naukowcem czy studentem, aby się zgłosić
Liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty – przed międzynarodowym jury w języku angielskim. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:
- doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
- mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
- mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
- mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.
Zgłoś się do 30 czerwca, weźmiesz udział w szkoleniu z autoprezentacji
Jeśli zarejestrujesz się w terminie do 30 czerwca 2022 r. otrzymasz książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. Szkolenie organizuje pro science – firma, która specjalizuje się w budowaniu widoczności naukowców i innowatorów. To będzie dla Ciebie również możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji dotyczącej budowania profesjonalnego wizerunku. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat.
Zgłoszenie możesz przesłać również w trybie późniejszym – do 15 sierpnia 2022 r. Jednak książka i udział w szkoleniu są zarezerwowane dla tych, którzy zrobią to do 30 czerwca.
Finał 15 września na Politechnice Warszawskiej
Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut. Wystarczy kliknąć tu: https://falling-walls.com/lab/apply/warsaw/. Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Falling Walls Lab Warsaw odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.
Zwycięzca lub zwyciężczyni dołączy do międzynarodowej sieci i w listopadzie wystąpi w Berlinie
Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.
Falling Walls Lab w Warszawie
Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Na świecie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.
Zapisy: https://falling-walls.com/lab/apply/warsaw/
Więcej informacji: www.fallingwallslab.pl, https://www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw
Patronat honorowy:
- Urząd Patentowy RP
- Ambasada Niemiec w Polsce
Partnerzy merytoryczni:
- Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji, Politechnika Warszawska
- Stowarzyszenie Top 500 Innovators
- Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT
- Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej
- Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
- Komisja Fulbrighta
- Polska Sieć Kobiet Nauki
- Stowarzyszenie ML in PL
- Szkoła Pionierów PFR
- Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
- Fundacja Science PRO
- Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów "PolDoc”
- Fundacja Marsz dla Nauki
- Fundacja Polonium