22.10.2024 Komunikaty

Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu dołącza do PACTT. Serdecznie witamy w naszej społeczności!

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu została utworzona 16 czerwca 1998 roku jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, a z dniem 1 października 2022 roku zmieniła nazwę na Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Od lat jest prężnie działającym podmiotem edukacyjnym w Małopolsce i jednym z większych zakładów pracy w Nowym Sączu. Bilans jej dotychczasowego funkcjonowania jest godny uznania – nowoczesna infrastruktura, wysoki i wszechstronny poziom kształcenia, szeroka gama stypendiów dla studentów, działalność naukowa kadry akademickiej, różnorodne publikacje naukowe, wielopłaszczyznowa działalność popularyzująca naukę, projekty współfinansowane przez Unię Europejską, a także uzyskane liczne nagrody.

Kształcenie realizowane jest na 6 Wydziałach: Nauk Ekonomicznych, Nauk Humanistycznych, Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, Nauk Społecznych i Sztuki, Nauk Inżynieryjnych oraz Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Do dyspozycji studentów jest Biblioteka, Kampus sportowo-dydaktyczny oraz Dom Studenta. Studia prowadzone są na 17 kierunkach pierwszego stopnia o profilu praktycznym, 9 kierunkach drugiego stopnia o profilu praktycznym, 3 kierunkach jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym oraz na 1 kierunku jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim. Do chwili obecnej Uczelnię ukończyło około 23 tys. absolwentów oraz 2600 słuchaczy studiów podyplomowych.

Kierunki studiów pierwszego stopnia:

Ekonomia, e-Administracja, Zarządzanie, Filologia angielska, Filologia niemiecka, Lingwistyka dla biznesu, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Wychowanie fizyczne, Graphic design i technologie wizualne, Public relations i reklama, Informatyka, Inżynieria produkcji, Mechatronika, Transport i logistyka, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne.

Kierunki studiów drugiego stopnia:

Ekonomika i finanse przedsiębiorstw, Filologia angielska z przygotowaniem pedagogicznym, Lingwistyka praktyczna, Wychowanie fizyczne, Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Pielęgniarstwo.

Jednolite studia magisterskie:

Fizjoterapia, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Kierunek lekarski.

W trosce o wysoką jakość kształcenia ANS w Nowym Sączu zapewnia wszechstronne warunki do rozwoju naukowego i badawczego nauczycieli akademickich, obejmujące przede wszystkim różne formy wsparcia finansowego, jak również podejmuje działania mające na celu pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na realizację zadań w zakresie nauki, edukacji i rozwoju infrastruktury.
Funkcjonowanie Uczelni w dużej mierze opiera się na szeroko rozwiniętej współpracy krajowej i międzynarodowej, m.in. z innymi uczelniami, różnymi instytucjami, przedsiębiorstwami, czy władzami samorządowymi. Szczególne znaczenie ma współpraca w ramach Programu Erasmus+, w którym ANS w Nowym Sączu bierze udział od 2003 roku. Obecnie posiada kilkadziesiąt umów o współpracy z uczelniami, a z wymiany międzynarodowej corocznie mogą korzystać studenci oraz pracownicy, a także osoby przyjeżdzające z uczelni i instytucji zagranicznych. W Uczelni aktywnie działają: Wydawnictwo Naukowe, Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii, Akademickie Biuro Karier, Uczelniana Rada Samorządu Studentów, Klub Uczelniany AZS, a także ponad 20 studenckich kół naukowych.

Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii ANS

Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zostało utworzone jako jednostka ogólnouczelniana we wrześniu 2024 r.

Głównym celem działalności Centrum jest wykorzystanie potencjału naukowego pracowników Uczelni, upowszechnianie wiedzy, kreowanie i promocja postaw innowacyjnych i przedsiębiorczych, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także transfer oraz komercjalizacja wyników badań naukowych, prac rozwojowych i know-how. We współpracy z Dziekanami poszczególnych wydziałów ANS w Nowym Sączu Centrum oferuje usługi w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych z wykorzystaniem potencjału naukowego pracowników i infrastruktury badawczej Uczelni.

Ważnym zadaniem Centrum jest współpraca z krajowymi i zagranicznymi instytucjami zewnętrznymi zajmującymi się transferem wiedzy i technologii, parkami naukowymi, technologicznymi, przemysłowymi oraz inkubatorami przedsiębiorczości, centrami pozyskiwania funduszy na działalność badawczą, a także skupianie podmiotów gospodarczych zainteresowanych badaniami oraz innymi formami współpracy, budowanie sieci kontaktów z otoczeniem zewnętrznym oraz nawiązywanie relacji biznesowych. Centrum jest otwarte na kooperację pomiędzy naukowcami a podmiotami zewnętrznymi jak przedsiębiorcy, stowarzyszenia i organizacje.


Dane kontaktowe

Centrum Badań, Transferu Wiedzy i Technologii
Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ul. Staszica 1, 33–300 Nowy Sącz
Dyrektor: mgr inż. Katarzyna Górowska
cbt@ans-ns.edu.pl
tel. 18 5475602 wew. 116

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano