Uniwersytet Wrocławski
Internetowa Rekrutacja Cudzoziemców
Oprogramowanie
Jednostki naukowe: Uniwersytet Wrocławski

System Internetowa Rekrutacja Cudzoziemców jest innowacyjnym narzędziem powstałym w Uniwersytecie Wrocławskim jako rezultat połączenia wieloletniego doświadczenia pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej w obsłudze kandydatów na studia ‒ obcokrajowców z analitycznym podejściem i technicznymi umiejętnościami programisty. Celem Internetowej Rekrutacji Cudzoziemców było stworzenie systemu rekrutacji, a nie tylko rejestracji studentów oraz zapewnienie przyjaznej, szybkiej i niezawodnej obsługi zagranicznych kandydatów na studia w jednej z największych polskich uczelni.

Internetowa Rekrutacja Cudzoziemców jest narzędziem traktującym każdą aplikację kompleksowo, na każdym etapie rekrutacji, tzn. od złożenia aplikacji (ze skanem wszelkich wymaganych dokumentów rekrutacyjnych) po rezerwację akademika, pick-up serwis, bieżący wgląd w opłaty za studia. Jednocześnie system IRC jest intuicyjny i prosty w obsłudze dla użytkownika. Jego dodatkowym atutem jest możliwość dowolnej rozbudowy poprzez dołączenie modułów takich jak: programy wymiany studenckiej, study abroad, program absolwent. Jest to więc narzędzie, które nie tylko pozwala na rejestrację kandydatów, jak to jest w przypadku systemu IRKA, ale jest to narzędzie służące do obsługi od etapu kandydata do absolwenta. IRC pozwala na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy i przyjęcie zdecydowanie większej ilości kandydatów na studia. Umożliwia sporządzanie na bieżąco raportów i statystyk z rekrutacji na każdym jej etapie.

Funkcje Internetowej Rekrutacji Cudzoziemców

  • bieżąca kontrola każdego etapu rekrutacji przez kandydatów i uczelnię,
  • korzystanie na wielu rodzajach urządzeń w formie aplikacji responsywnej (komputery, tablety, smartfony),
  • generowanie plików PDF oraz MS Office (RTF, XLSX, DOCX) z danymi systemowymi,
  • wymiana korespondencji pomiędzy kandydatem a uczelnią,
  • pobieranie danych zgodnych z formatami baz danych USOS oraz IRK,
  • przygotowanie danych do drukowania legitymacji,
  • automatyczne generowanie dokumentów rekrutacyjnych (np. Letter of Offer, Final Acceptance Letter, visa support letter itp.),
  • automatyczne wystawianie decyzji o przyjęciu na studia,
  • wystawianie zaświadczeń wymaganych w trakcie studiów,
  • dwie wersje językowe (interfejs użytkownika, dokumenty, korespondencja): polska i angielska; możliwość dodania innych wersji językowych.

Kontakt z Brokerem Technologii
Centrum Transferu Technologii, Uniwersytet Wrocławski


tel. +48 71 375 28 90
(pon-pt w godz. 9-14)
email: centrum.innowacji@uwr.edu.pl

Pliki do pobrania

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano