Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Mebel dla dzieci
Wzory przemysłowe
Jednostki naukowe: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Numer zgłoszenia / patentu: PL 24442
Przedmiotem wzoru przemysłowego jest wielofunkcyjny mebel dla dzieci o dwóch wariantach użytkowania.

Charakterystyka mebla dla dzieci

Mebel dla dzieci o dwóch wariantach użytkowania. Jeden z nich to kopuła, pod którą dziecko może się schować i obserwować otoczenie przez niewielkie otwory znajdujące się w jej powierzchni. Po odwróceniu, mebel staje się wygodnym bujanym siedziskiem. Kopuła została zaprojektowana jako element trójwarstwowy, zewnętrzna warstwa korzystnie wykonana z polietylenu hdpe a od wewnątrz wyłożona pianką tapicerską pokrytą wytrzymałą, odporną na ścieranie tkaniną. Planowana kolorystyka oraz rodzaj i faktura tkaniny dowolna, co wpływa na elastyczność wizualną i funkcjonalną mebla.

Zalety mebla

Mebel ma postać kopuły o kształcie połówki kuli, która ma w podstawie łukowe wycięcie stanowiące wejście, oraz usytuowane symetrycznie po obu stronach kopuły – wycięcia w podstawie o kształcie łukowym, w których usytuowane są w płaszczyźnie poziomej walcowe uchwyty, zaś na całej powierzchni kopuła ma szereg otworów przelotowych o większej i mniejszej średnicy, rozmieszczonych nieregularnie w szerszej części – przy podstawie, na całym obwodzie.

Zastosowanie mebla dla dzieci

Przedmiotowy wzór przemysłowy ma zastosowanie w branży meblarskiej. Mebel może zostać zaimplementowany jako element użytkowy wystroju wnętrza pokoju dziecięcego, sali przedszkolnej, sali zabaw, placu zabaw.


Kontakt z Brokerem Technologii
Regionalne Centrum Innowacyjności Centrum Transferu Technologii, Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Dorota Flizikowska

tel. +48 52 340 85 83, +48 662 149 036

e-mail: dorota.flizikowska@utp.edu.pl

rci_ctt_logo.jpg

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano