Synbiotyk - połączenie wyselekcjonowanego szczepu bakteryjnego z substancjami roślinnymi i błonnikiem pokarmowym

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Synbiotyk - połączenie wyselekcjonowanego szczepu bakteryjnego z substancjami roślinnymi i błonnikiem pokarmowym, dla pacjentów z chorobami czynnościowymi jelit, osłonowo przy antybiotykoterapii i zaburzeniach wchłaniania żelaza
Know-how
Jednostki naukowe: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Przedmiotem oferty jest synbiotyk, który stanowi połączenie probiotyku z odpowiednio dobranym ekstraktem/suszem roślinnych i błonnikiem pokarmowym.

Wybór surowca jest oparty o jego właściwości prozdrowotne, wspomagające właściwości wyselekcjonowanego szczepu bakteryjnego Lactobacillus plantarum 299v, uznanego za bezpieczny dla organizmu człowieka, o czym dowodzi uzyskany status GRAS. Dodanie probiotykoterapii do arsenału terapeutycznego nie wiąże się z występowaniem niebezpiecznych interakcji lekowych, skutków ubocznych, ani nie jest zabiegiem kosztownym. Ekosystem jelitowy może modulować odpowiedź na leczenie, wspomagając proces uzyskiwania remisji choroby.

Probiotykoterapia stanowi dodatkową linię wspomagającą leczenie wielu schorzeń, takich jak choroby czynnościowe jelit, zaburzenia depresyjne czy anemie. Wsparcie probiotyku błonnikiem pokarmowym i substancjami bioaktywnymi może przynieść wiele korzyści w powyższych schorzeniach. Związki polifenolowe wykazują wielokierunkowe działanie na organizm, mogą łagodzić stres oksydacyjny i stan zapalny. Błonnik pokarmowy dostarczany wraz z suszem stanowi pożywkę dla bakterii probiotycznych. Mechanizmem działania prebiotyków jest ich fermentacja w okrężnicy i promowanie namnażania mikrobioty jelitowej. Dostarczając źródła energii dla mikroflory jelitowej poprzez żywność, prebiotyki są w stanie modulować jej skład i funkcję. Synbiotyk jest unikatowy ze względu na połączenie wybranego szczepu oraz prebiotyku wzbogaconego w roślinne związki biologicznie czynne.

Odbiorcy produktu:

  • Pacjenci z chorobami czynnościowymi jelit (IBS), nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit (IBD), które obejmuje wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) oraz chorobę Leśniowskiego-Crohna (CD).
  • Pacjenci z anemią.
  • Pacjenci po antybiotykoterapii.
  • Pacjenci dbających o zdrowy styl życia i kondycję psychiczną
  • Firmy produkujące suplementy diety.

Kontakt z Brokerem Technologii

Centrum Transferu Technologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

pum-ctt.jpg

tel. +48 91 480 08 75
e-mail: cttpum@pum.edu.pl

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano