Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Program komputerowy do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR z UJ
07.01.2021
Nowe narzędzie informatyczne do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR opracowane przez zespół naukowy z Wydziału Biologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (PACTT).
Vademecum Transferu Technologii
04.01.2021
W ramach realizowanego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (PACTT) projektu z Programu MNiSW „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” powstała publikacja pt. "Vademecum transferu technologii". Ma ona na celu zmienić postrzeganie transferu technologii z uczelni wyższych przez przedsiębiorców.
Wystartował nabór do Akademii Efektywnej Współpracy PACTT – PFIZER
08.12.2020
Akademia Efektywnej Współpracy PACTT-Pfizer to kolejna odsłona programu edukacyjnego Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Pfizer Polska. To inspirujący i koncepcyjny program edukacyjny, który koncentruje się na wzmacnianiu kompetencji i wzajemnego zrozumienia pomiędzy: naukowcami, brokerami technologii i przedstawicielami firm – spółek spin-off czy start-up, prowadzącymi lub planującymi prowadzić badania w zakresie nowych substancji i technologii medycznych.
Szkolenie online dla członków PACTT i PSC
01.12.2020
OPTeam SA i Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu online „Komercjalizacja pośrednia. Wybrane zagadnienia praktyczne w warunkach polskich uczelni”, które odbędzie się 11 grudnia bieżącego roku.
Złoty i srebrny medal dla zespołów badawczych Uniwersytetu Śląskiego na IWIS 2020
26.10.2020
Dwa zespoły badawcze z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zostały nagrodzone podczas tegorocznej Warszawskiej Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS.
RIMEDO Labs, czyli 5G w wykonaniu Politechniki Poznańskiej
19.10.2020
Politechnika Poznańska udzieliła start-upowi RIMEDO licencji na korzystanie z know-how uczelni w zakresie algorytmów stosowanych w sieciach telekomunikacyjnych 5G oraz wyższych generacji. Komercjalizacja know-how jest odpowiedzią na wyzwania masowej komunikacji w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej.