Filtruj wiadomości

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Śniadanie z przedsiębiorcą - spotkanie świata nauki i biznesu (23.06.2022)

14.06.2022
Zapraszamy na kolejne „Śniadanie z przedsiębiorcą", które odbędzie się dn. 23.06.2022 w godz. 10:00-12:00, Stacja Doświadczalna w Garlicy Murowanej ul. Marmurowa 5, 32-087 Garlica Murowana. Spotkanie dotyczyć będzie branży nauki leśne oraz biotechnologia i ogrodnictwo.

Magdalena Letun-Łątka z Politechniki Śląskiej (PACTT) – polskim Ambasadorem Innowacyjności 2022

10.06.2022
Dr inż. Magdalena Letun-Łątka, naukowczyni i menadżerka z Politechniki Śląskiej otrzymała prestiżowy tytuł polskiego Ambasador Innowacyjności 2022 w międzynarodowym konkursie Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii (PACTT) została doceniona za „wkład w rozwój innowacji w Polsce, za przyszłościowe, nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty, nowe idee i niezwykłe rozwiązania”.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przyjęty w poczet członków CIRIEC International

06.06.2022
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (PACTT) jednogłośnie przyjęty do CIRIEC International podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia w dniu 29 kwietnia 2022 roku. CIRIEC to organizacja, której celem jest podejmowanie i promowanie gromadzenia informacji, badań naukowych oraz publikowanie prac dotyczących sektorów gospodarki i działań zorientowanych na służbę dla ogólnego interesu społeczeństwa.

Pierwszy Polak w zarządzie ASTP!

26.05.2022
Krystian Gurba, zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ i członek Rady Koordynacyjnej PACTT został wybrany do zarządu ASTP (Association of European Science and Technology Transfer Professionals) - największego europejskiego stowarzyszenia osób zajmujących się transferem wiedzy.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano