Filtruj wiadomości

IP_PULS - aplikacja do obsługi procesów transferu technologii

23.02.2023
Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (PACTT) na bazie swoich wieloletnich doświadczeń stworzyło oprogramowanie IP_PULS. Służy ono do operacyjnego zarządzania prawami własności intelektualnej oraz procesami komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych obsługiwanych przez centra transferu technologii lub tożsame działy w jednostkach naukowych.

Człowiek, nauka, biznes - Podcast Politechniki Poznańskiej

30.01.2023
Politechnika Poznańska (PACTT) wprowadza po raz pierwszy w eter podcasty, których tematyka koncentruje się na trzeciej misji uczelni. Autorzy i goście poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące równowagi między nauką i społeczną odpowiedzialnością w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Usłyszałam, że obowiązkiem uczonego jest nieposłuszeństwo - Paulina Szewczyk, dyrektor CTT Politechniki Poznańskiej

22.11.2022
Interesująca rozmowa z dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej (PACTT), która została opublikowana w październiku 2022 roku na łamach "Głosu Politechniki".

MIBMiK dołącza do PACTT

22.09.2022
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) dołącza do społeczności PACTT.

Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów

12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano