Filtruj wiadomości
Filtruj kategorie:
wyczyść filtrowanie
Społeczna odpowiedzialność uczelni - podcast Politechniki Poznańskiej
27.04.2023
Rozmowy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania czy w prowadzeniu działalności naukowej i stosowaniu jej wyników w praktyce gospodarczej jest przestrzeń na społeczną odpowiedzialność? Czy w biznesie jest miejsce na naukę, czy nauka uwzględnia potrzeby biznesu i gdzie w tym wszystkim jest człowiek?
VII Forum Green Smart City – Zielonej Transformacji: Energia – Środowisko – Człowiek
27.02.2023
Już 20 i 21 kwietnia 2023 r. odbędzie się kolejna edycja Forum Green Smart City, którego organizatorami są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (PACTT), Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o. o. oraz Związek Uczelni InnoTechKrak.
IP_PULS - aplikacja do obsługi procesów transferu technologii
23.02.2023
Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (PACTT) na bazie swoich wieloletnich doświadczeń stworzyło oprogramowanie IP_PULS. Służy ono do operacyjnego zarządzania prawami własności intelektualnej oraz procesami komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych obsługiwanych przez centra transferu technologii lub tożsame działy w jednostkach naukowych.
„Demo Day Innowacji 4.0” w Krakowie
25.01.2023
Centra Transferu Technologii pięciu największych krakowskich uczelni z PACTT: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wspólnie organizują „Demo Day Innowacji 4.0”.
MIBMiK dołącza do PACTT
22.09.2022
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK) dołącza do społeczności PACTT.
Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów
12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.