Filtruj wiadomości

Grafenowa matryca ma pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów

12.09.2022
Amerykańska firma Biometryks LLC, prowadząca badania nad nowoczesnymi technologiami medycznymi, podpisała umowę licencyjną na patent, będący własnością Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT). Patent obejmuje nowatorską technologię produkcji matrycy grafenowej. Wynalazek może być wykorzystany w konstrukcji biosensora, który w nieinwazyjny sposób prowadzi analizy próbek potu, moczu lub krwi, monitorując lub diagnozując choroby nabyte i przewlekłe.

Wyhodowano nowy szczep mikroalgi do zadań specjalnych

20.07.2022
Zespół naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) wyhodował nowy szczep ekstremofilnej mikroalgi. Potencjalnie można zostać ona wykorzystana w przemyśle paliwowym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska, a także w genetyce, biologii i ewolucji komórki.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Śniadanie z przedsiębiorcą - spotkanie świata nauki i biznesu (23.06.2022)

14.06.2022
Zapraszamy na kolejne „Śniadanie z przedsiębiorcą", które odbędzie się dn. 23.06.2022 w godz. 10:00-12:00, Stacja Doświadczalna w Garlicy Murowanej ul. Marmurowa 5, 32-087 Garlica Murowana. Spotkanie dotyczyć będzie branży nauki leśne oraz biotechnologia i ogrodnictwo.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przyjęty w poczet członków CIRIEC International

06.06.2022
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (PACTT) jednogłośnie przyjęty do CIRIEC International podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia w dniu 29 kwietnia 2022 roku. CIRIEC to organizacja, której celem jest podejmowanie i promowanie gromadzenia informacji, badań naukowych oraz publikowanie prac dotyczących sektorów gospodarki i działań zorientowanych na służbę dla ogólnego interesu społeczeństwa.

ITAR - Innowacje Tarnowskie w hołdzie Szczepanikowi

28.03.2022
Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie (PACTT) aktywnie włącza się w obchody 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika – związanego z Tarnowem wynalazcy, pioniera i innowatora. Z tej okazji organizuje targi pod nazwą ITAR – Innowacje Tarnowskie. Będzie to doskonała okazja do promowania wynalazków i innowacji gospodarczych oraz naukowych. Impreza odbędzie się 14 czerwca 2022 roku w kampusie Uczelni.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano