Filtruj wiadomości

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (PACTT) - medale i nagrody za innowacje na targach w Japonii

14.07.2022
W dniach 1-3 lipca br. odbyły się Międzynarodowe Targi Designu oraz Innowacyjności JDIE w japońskim mieście Kyoto. Z ramienia UKW zaprezentowano siedem wynalazków, które nagrodzono aż dziewięcioma medalami i nagrodami specjalnymi.

GRYDSEN – innowacyjna psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości

06.07.2022
Jury JDIE- Japan Design, Idea and Invention Expo, międzynarodowej wystawy innowacji odbywającej się 1 3 lipca 2022 r. wysoko oceniło wynalazek bydgoskiej firmy GRYDSEN LAB, przyznając złoty medal. Nagrodzona innowacja to narzędzie terapeutyczne i psychologiczna metoda terapii seniorów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Nowa metoda renowacji obrazów malowanych na płótnie

06.07.2022
Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego (PACTT) we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie opracowali nową metodę renowacji obrazów malowanych na płótnie. Pozwala ona w bezpieczny sposób całkowicie usuwać z płócien masę woskowo-żywiczną pochodzącą z wykonywanych w przeszłości prac konserwatorskich. Zabieg ten powoduje z reguły przywrócenie obrazom pierwotnych barw.

Śniadanie z przedsiębiorcą - spotkanie świata nauki i biznesu (23.06.2022)

14.06.2022
Zapraszamy na kolejne „Śniadanie z przedsiębiorcą", które odbędzie się dn. 23.06.2022 w godz. 10:00-12:00, Stacja Doświadczalna w Garlicy Murowanej ul. Marmurowa 5, 32-087 Garlica Murowana. Spotkanie dotyczyć będzie branży nauki leśne oraz biotechnologia i ogrodnictwo.

Magdalena Letun-Łątka z Politechniki Śląskiej (PACTT) – polskim Ambasadorem Innowacyjności 2022

10.06.2022
Dr inż. Magdalena Letun-Łątka, naukowczyni i menadżerka z Politechniki Śląskiej otrzymała prestiżowy tytuł polskiego Ambasador Innowacyjności 2022 w międzynarodowym konkursie Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii (PACTT) została doceniona za „wkład w rozwój innowacji w Polsce, za przyszłościowe, nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty, nowe idee i niezwykłe rozwiązania”.

Przedsiębiorczość technologiczna - studia podyplomowe na AGH (PACTT)

09.06.2022
Przedsiębiorczość technologiczna w ramach AGH TechStartup School to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które tak kompleksowo obejmują zagadnienia związane z kreowaniem biznesowych kompetencji menedżerów spółek spin-off.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano