Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Płyn do higieny intymnej opiera się na fermentacji unikatowego zestawu surowców roślinnych o działaniu fitoestrogenowym przy udziale odpowiednio dobranych bakterii fermentacji mlekowej
Patenty / Zgłoszenia patentowe
Jednostki naukowe: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Numer zgłoszenia / patentu: P.432708 z dnia 27 stycznia 2020

Płyn do higieny intymnej opiera się na fermentacji unikatowego zestawu surowców roślinnych o działaniu fitoestrogenowym przy udziale odpowiednio dobranych bakterii fermentacji mlekowej.

Technologia produkcji płynu

Technologia produkcji nowego produktu w postaci płynu do higieny intymnej opiera się na fermentacji unikatowego zestawu surowców roślinnych  o działaniu fitoestrogenowym przy udziale odpowiednio dobranych bakterii fermentacji mlekowej. Na technologię składa się etap związany z przygotowaniem zaszczepki drobnoustrojów (które docelowo będą prowadziły proces fermentacji surowców), przygotowanie surowców roślinnych (w tym mielenie, pasteryzacja), przygotowanie nastawów fermentacyjnych i ich zaszczepienie drobnoustrojami, prowadzenie procesu fermentacji w kontrolowanych warunkach, stabilizację produktu, separację frakcji stałych, a także dodanie substancji o charakterze surfaktantów i stabilizatorów.

Unikalny proces produkcji

Obecnie na polskim i zagranicznym rynku nie ma dostępnych produktów typu płyn do higieny intymnej, które byłyby otrzymywane w opisany powyżej, kaskadowy proces biotechnologiczny (innowacja procesowa). Innowacja produktowa polega natomiast na otrzymaniu i zastosowaniu ekstraktów z roślin leczniczych bogatych w substancje  stymulujące receptory estrogenowe w odpowiedniej hipoalergicznej bazie kosmetycznej odpowiedniej j dla higieny intymnej. Dzięki wykorzystaniu estrogenowych surowców roślinnych opracowane produkty będą dedykowane konkretnej grupie odbiorców, mianowicie kobietom w okresie menopauzy.

Więcej informacji o technologii: ciitt.up.poznan.pl


Kontakt z Brokerem Technologii

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52

60-627 Poznań

 tel. (0) 61 846 62 63

e-mail: ciitt@up.poznan.pl

ciitt_wybrane_logo_v3_male.png

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA NABYCIE LICENCJI NA TECHNOLOGIĘ/NABYCIE PRAW DO TECHNOLOGII

Galeria zdjęć

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano