Spray ochronny do włosów i sposób produkcji sprayu ochronnego do włosów

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Technologia wytwarzania innowacyjnego produktu typu spray ochronny do włosów i sposób produkcji sprayu ochronnego do włosów o udowodnionych cechach biofunkcjonalnych.
Patenty / Zgłoszenia patentoweKnow-how
Jednostki naukowe: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Numer zgłoszenia / patentu: P.441576

O technologii

Nowoopracowany produkt jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom, a zwłaszcza osobom z osłabioną łuską włosa i dysfunkcjami w składzie mikroflory skóry głowy. Unikatowy na polskim i zagranicznym  rynku  skład sprayu do włosów jest oparty o synergistyczne i biodynamiczne działanie 4 surowców roślinnych – ostropestu plamistego, herbaty chińskiej, koniczyny łąkowej i kiełków pszenicy lub soi lub łubinu. Innowacyjny produkt charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania m.in. pozytywnym wpływem na procesy keratynizacji w strukturze włosa, delikatnym oczyszczeniu, przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, eliminacji toksyn ze skóry głowy, wspomaganie fizjologicznego wzrostu włosów, wznawianie mikrokrążenia i odżywieniu cebulek włosów.

Nowoopracowany produkt typu spray do włosów zawiera szereg substancji aktywnych jak i substancje pomocnicze pochodzenia organicznego. Proces otrzymywania produktu kosmetycznych wpisuje  się w strategię zrównoważonego rozwoju i krajowe inteligentne specjalizacje (KIS 1 i KIS 2). Technologia produkcji kosmetyku jest oparta na założeniach green technology i zero waste (procesy niskotemperaturowe, wyeliminowanie konieczności stosowania toksycznych rozpuszczalników itp.).

 

Więcej informacji o technologii: 


Technologia została  opracowana w ramach projektu „AgriBioFood PULS IUNG 4.0”, który jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).


Kontakt z Brokerem Technologii

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52

60-627 Poznań

 tel. (0) 61 846 62 63

e-mail: ciitt@up.poznan.pl

ciitt_wybrane_logo_v3_male.png

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA NABYCIE LICENCJI NA TECHNOLOGIĘ/NABYCIE PRAW DO TECHNOLOGII

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano