Zastosowanie dimetylosulfotlenku w profilaktyce i leczeniu SARS-Cov-2 oraz kompozycja farmaceutyczna do stosowania w profilaktyce i leczeniu zakażenia górnych dróg oddechowych wywołanego wirusem SARS - Cov-2

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wynalazek dotyczy zastosowania dimetylosulfotlenku w profilaktyce i leczeniu infekcji wywołanych SARS-CoV-2 korzystnie w profilaktyce neurotropowych następstw infekcji wirusem SARS-CoV-2 lub jego wariantami.
Patenty / Zgłoszenia patentowe
Jednostki naukowe: Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Numer zgłoszenia / patentu: P.439135

Opis technologii:

  • Wynalazek dotyczy zastosowania dimetylosulfotlenku w profilaktyce i leczeniu infekcji wywołanych SARS-CoV-2 korzystnie w profilaktyce neurotropowych następstw infekcji wirusem SARS-CoV-2 lub jego wariantami.
  • Wynalazek dotyczy także zastosowania dimetylosulfotlenku do wytwarzania preparatów stosowanych w profilaktyce i leczeniu infekcji wirusem SARS-CoV-2 lub jego wariantami.
  • Wynalazek może być zastosowany w profilaktyce i leczeniu zakażenia górnych dróg oddechowych wywołanego wirusem SARS-CoV-2 lub jego wariantami zwłaszcza przez osoby wymagające dodatkowej ochrony przed wirusem (np. osoby starsze, personel medyczny)
  • Wynalazek bazuje na synergistycznym działaniu kilku składników zapobiegających przenikaniu wirusa do organizmu. Wynalazek obejmuje różne postaci farmaceutyczne stosowane w jamie ustnej i do nosa. 

Korzyści z zastosowania:

  • Preparat może być podawany na błony śluzowe i umożliwia wygodną aplikację.
  • Preparat zawiera składniki przeciwwirusowe i regenerujące błonę śluzową.
  • Preparat zawiera składniki dopuszczone do stosowania, dostępne komercyjnie i stosunkowo tanie.
  • Preparat charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, np. pH, tekstura.

Dojrzałość technologii:

  • Projekt jest w obecnym kształcie na etapie badań przedklinicznych (przygotowania do testów klinicznych). W dotychczasowych badaniach opracowano kompozycję składników, wykazano jej aktywność in vitro, zaproponowano skład kilku postaci farmaceutycznych, metody wytwarzania oraz potwierdzono stabilność fizykochemiczną żelu do nosa. Odpowiada to VIII poziomowi gotowości technologicznej w skali TRL.

Kontakt z Centrum Transferu Wiedzy

Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

e-mail: transfer.wiedzy@umlub.pl

tel. +48 81 448 51 63

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano