Filtruj wiadomości

Propozycje zmian w Ustawie o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

15.09.2020
Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), złożyło w ramach konsultacji społecznych uwagi w związku z projektem Rozporządzenia w sprawie ewaluacji jakości działalności naukowej z 30.07.2018 roku.

Magiczna rzeczywistość w hotelach. Innowacyjne rozwiązanie studentów Politechniki Warszawskiej.

28.08.2020
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (PACTT) wspiera m.in. rozwój pomysłów biznesowych na etapie preinkubacji. Jednym z nich jest Magly. Jego założyciele stworzyli technologię, która wyprzedza rozwiązania typu AR. Za pomocą ruchomych, żywych obiektów, gestów oraz efektów audiowizualnych sprawia, że rzeczywistość ożywa i pojawia się magiczny świat. Wszystko dzieje się bez użycia okularów czy urządzeń mobilnych.

IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować respirator opracowany na UTP w Bydgoszczy

11.08.2020
Prototyp respiratora został opracowany przez interdyscyplinarny zespół obejmujący pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (PACTT), przedstawicieli bydgoskiej firmy CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszczy oraz MEDSEVEN Sp. z o.o. Decyzją Autorów rozwiązania spin-off IBMED VENTIL Sp z o.o. będzie komercjalizować to urządzenie. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dał zielone światło na wprowadzenie respiratora do obrotu.

MASOWA DIAGNOSTYKA KORONAWIRUSA DZIĘKI NAUKOWCOM Z INSTYTUTU NENCKIEGO PAN

07.08.2020
Jeden test, a sprawdzamy nim kilkanaście osób. Testy grupowe oszczędzają czas i pieniądze. Naukowcy z Instytutu Nenckiego PAN, we współpracy z Wydziałem Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz laboratoriami diagnostycznymi COVID-19 sanepidu i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w ramach projektu SONAR Anty-CoronaVirus, opracowali procedury ich przeprowadzania przy użyciu dostępnych na rynku testów PCR.

MNiSW ogłosiło listę rankingową w programie Inkubator Innowacyjności 4.0

05.08.2020
Zgodnie z naszymi przewidywaniami na liście rankingowej wniosków zgłoszonych do programu Inkubator Innowacyjności 4.0 przeważają członkowie PACTT.

Współpracując z PACTT jesteś wśród najlepszych

21.07.2020
Uczelnie z PACTT zdominowały ranking PRESPEKTYWY 2020. W pierwszej 50-ce najnowszego XXI Rankingu Szkół Wyższych sklasyfikowanych zostało 46 uczelni reprezentowanych w PACTT poprzez swoje Centra Transferu Technologii.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano