Filtruj wiadomości

Badanie efektywności współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym

12.09.2022
PACTT we współpracy z CZIiTT Politechniki Warszawskiej (PACTT) rozpoczął badanie efektywności współpracy polskich jednostek naukowych z otoczeniem gospodarczym. W tym celu przygotowana została ankieta skierowana do jednostek naukowych prowadzących działalność innowacyjną i współpracujących z przedsiębiorcami.

Magdalena Letun-Łątka z Politechniki Śląskiej (PACTT) – polskim Ambasadorem Innowacyjności 2022

10.06.2022
Dr inż. Magdalena Letun-Łątka, naukowczyni i menadżerka z Politechniki Śląskiej otrzymała prestiżowy tytuł polskiego Ambasador Innowacyjności 2022 w międzynarodowym konkursie Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii (PACTT) została doceniona za „wkład w rozwój innowacji w Polsce, za przyszłościowe, nieszablonowe myślenie, pionierskie projekty, nowe idee i niezwykłe rozwiązania”.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przyjęty w poczet członków CIRIEC International

06.06.2022
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (PACTT) jednogłośnie przyjęty do CIRIEC International podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia w dniu 29 kwietnia 2022 roku. CIRIEC to organizacja, której celem jest podejmowanie i promowanie gromadzenia informacji, badań naukowych oraz publikowanie prac dotyczących sektorów gospodarki i działań zorientowanych na służbę dla ogólnego interesu społeczeństwa.

Pierwszy Polak w zarządzie ASTP!

26.05.2022
Krystian Gurba, zastępca dyrektora Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ i członek Rady Koordynacyjnej PACTT został wybrany do zarządu ASTP (Association of European Science and Technology Transfer Professionals) - największego europejskiego stowarzyszenia osób zajmujących się transferem wiedzy.

Złote medale na wystawie w Paryżu

12.05.2022
Sukcesy zespołów naukowych z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (PACTT). Na międzynarodowej wystawie wynalazków w Paryżu – Concours Lepine International Paris 2022 złote medale otrzymały 2 innowacyjne rozwiązania. Laury zostały przyznane za „Wielofunkcyjny katamaran z wymiennymi pokładami” oraz za innowacyjne narzędzie terapeutyczne: „Grydsen – innowacyjna terapia psychologiczna osób starszych z wykorzystaniem technologii VR”.

Nowy termin XII Ogólnopolskiej Konferencji PACTT

05.05.2022
Z przyczyn niezależnych od Rady Koordynacyjnej PACTT oraz Fundacji PACTT, które spowodowały komplikacje organizacyjne, zdecydowaliśmy się na przeniesienie XII Ogólnopolskiej Konferencji PACTT na termin jesienny. Wydarzenie miało się odbyć w dniach 19-20 maja 2022 r. w Łodzi. Szczegóły dotyczące konferencji podamy wkrótce.

Czy wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies przez pactt.pl?

Zapisano